Nepečený oreo cheesecake

nepeceny-oreo-cheesecake

Nie všetky recepty na nepčené dobroty sú hneď aj jednoduchšie a napriek tomu mám pocit, že ľudia často uprednostnia recept, v ktorého názve je slovo „nepečený“. Prečo to robíme? Veď ak je to nepečené a má to mať vo výslednom efekte nejakú pevnú štruktúru, s najväčšou pravdepodobnosťou to pôjde do chladničky a ja budem čakať. Ja nerada čakám. A ešte menej rada čakám na jedlo, ktoré musí stuhnúť v chladničke. Ak by som to upiekla, môžem to zjesť aj hneď. Aj teplé. Ale nie všetko je rovnako dobré a tento nepečený oreo cheesecake teraz všetkých presvedčí, že na toto sa čakať oplatí!

Áno, čakáme, pretože na dobré, sa čakať oplatí. A ak ti niekto sľúbi, že to jedlo bude stáť za to, tak počkáš. Aj hodinu, aj dve. Ideálne počkáš v noci, keď budeš spať a medzitým sa bude jedlo samé „dokončievavať“ v chladničke.

Presne o takomto jedle je dnešný recept. Recept na nepečený oreo cheesecake.

Ako na to?

Každú oreo sušienku oddelíme na dve samostatné sušienky a bielu plnku pomocou príborového noža vyškrabeme do misky.
Všetky tmavé sušienky vymixujeme na prach a asi 20g tohto prachu si odložíme na neskôr. Do zvyšku primiešame 70g roztopeného masla. Poriadne premiešame a vysypeme to okrúhlej tortovej formy s priemerom asi 25 cm. Túto vrstvu následne utľapkáme lyžicou, alebo dnom pohára do hladkej vrstvy.

Keďže na plnku cheesecaku by nám pôvodná plnka z oreo sušienok stačila len veľmi ťažko, vymiešame ju s tvarohom. Použijeme naň 500g odtučneného mäkkého tvarohu, ktorý spolu s bielou plnkou a vanilínovým cukrom vymiešame do hladka.
Následne plnku vylejeme na sušienkový základ a odložíme na noc do chladničky na to stuhnutie. Ak budete robiť cheesecake cez deň, jesť sa dá už po pár hodinách, no, ako obvykle, odporúčam robiť deň vopred a nechať cez noc v chladničke.

Po vychladení cheesecake ozdobíme zvyšnými zomletými sušienkami a podávame.

nepecený-tvarohovy-kolac

Samozrejme, ak sa ti táto zdravšia vezia nebude úplne pozdávať, chápem, tvaroh nie je pre každého. Pre čokoládovejšiu chuť, odporúčam do plnky primiešať 100g kvalitnej bielej čokolády a hneď to bude o inom!

Suroviny

2 veľké balenia oreo sušienok
500 g odtučneného mäkkého tvarohu
70g roztopeného masla
1 balíček vanilínového cukru

Podľa potreby 100g kvalitnej bielej čokolády


Pevne verím, že vám cheesecake bude chutiť a v prípade, že recept vyskúšate, o výsledok sa podeľte napríklad na Instagrame použitím #varenapecena. Budem sa tešiť na vaše výtvory!Ďalšie recepty ktoré by sa Vám mohli páčiť:

One Reply to “Nepečený oreo cheesecake”

  1. […] Oreo cheesecake Mrkvové muffiny No comments yet Vegetariánske recepty […]

Pridaj komentár